Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Centrum Edukacji i Rozwoju
Warszawa, Światowida 51 lok. U9

O nas

Przystań powstała z pragnienia wspierania rodzin z dziećmi o wyjątkowych potrzebach, jak również z potrzeby stworzenia przyjaznego miejsca dla rodzin w ogóle, w którym rodzice mogliby spędzać atrakcyjnie czas ze swoimi dziećmi, z dala od tabletów, telefonów i telewizorów. Rozumiejąc jak trudno obecnie znaleźć chwilę dla siebie, a tym bardziej siłę i energię na zrobienie czegoś atrakcyjnego zarówno dla rodzica jak i dla dziecka, by razem twórczo i radośnie spędzić czas, przygotowaliśmy zajęcia dla rodziców i ich pociech i wciąż nie ustajemy w wymyślaniu nowych form wspólnych zabaw.

Przystań to także bezpieczne miejsce dla wszystkich tych, którzy napotykają trudności w różnych sferach życia. Tak jak wiele jest nas, tak wiele jest przyczyn wpływających na nasze zachowanie i co za tym idzie różne są potrzeby nasze i naszych dzieci. Wierzymy w to, że nasze metody pozwalają nam starannie poznać dziecko i dogłębnie zrozumieć jego rozwój. Dlatego nasze oceny odbywają się w przyjaznych zmysłowo gabinetach. Niezmiernie ważne są dla nas także wywiady z rodzicami i opiekunami dzieci, ponieważ one pomagają nam uzyskać głębsze zrozumienie Twojego dziecka funkcjonującego w wielu środowiskach (szkoła, dom, plac zabaw, zajęcia dodatkowe itp.). Rodzice i opiekunowie dzieci są dla nas równie ważni, stała współpraca z Tobą pozwala nam poznać Twoją rodzinę, poznawcze atuty i wyzwania twojego dziecka, jego osobowość i funkcjonowanie społeczno-emocjonalne oraz wymagania różnych środowisk, w których Twoje dziecko funkcjonuje. Stała praca z dzieckiem i jego rodzicami pozwala nam na zaobserwowanie konsekwencji w zachowaniu i określenie, czy coś innego może wpływać na zachowanie dziecka. Dzięki systematyczności spotkań mamy czas na zmianę kursu i ocenę innych hipotez, jeśli to konieczne.

Tworząc Przystań niezmiernie ważne było dla nas by było to miejsce spotkań i zabaw dla rodzin, by każdy mógł u nas spędzać z dzieckiem czas aktywnie i twórczo. Dlatego w naszej ofercie znalazł się bogaty program zajęć rozwojowych, warsztatów dla rodziców z dziećmi, takich jak joga, zajęcia z majsterkowania dla ciekawych świata i spragnionych tworzenia czegoś od podstaw. Naszą ideą jest zbliżanie, budowanie i podtrzymywanie więzi między rodzicami i ich pociechami, a drogą do tego jest wspólna zabawa z dala od rozpraszaczy XXI wieku.

Spotkajmy się w Przystani.

Regulamin

Reglumin placówki do pobrania: regulamin.pdf

Ta strona używa plików cookie