Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Centrum Edukacji i Rozwoju
Warszawa, Światowida 51 lok. U9

MINDFULNESS- PRAKTYKA UWAŻNOŚCI

Świat oszalał na punkcie uważności i moim zdaniem słusznie. Oto przykład dlaczego: leżysz w łóżku a zamiast snu doświadczasz gonitwy myśli. Im bardziej chcesz o niczym nie myśleć i zasnąć tym bardziej Twoje myśli gonią. Zamiast regenerować się opadasz z sił. W ciągu dnia następuje inny problem, nie możesz się rozbudzić i skupić, wszystko Cię boli. Czujesz, że tracisz kontrolę, pojawia się lęk, stres i wypalenie.

Terapia online w czasie pandemii

Skutki izolacji społecznej spowodowanej ogłoszeniem w Polsce i na świecie stanu pandemii w związku z pojawieniem się na świecie choroby COVID-19 powodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 są już ogromne. Tak ekonomiczne jak i czy przede wszystkim emocjonalne. W tak trudnym czasie terapia online wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Zaspokojenie i realizacja swoich potrzeb

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy realizujecie i zaspokajacie wszystkie swoje potrzeby? Jeżeli nie, to możemy wspólnie zastanowić się nad tym właśnie w tym momencie!

Odzyskanie kontroli nad życiem? Warsztaty dla kobiet w Przystani

W sobotę, 26 października zapraszamy do „Przystani” na wyjątkowy warsztat coachingowo-szkoleniowy dla kobiet! Przewodnim tematem będzie odzyskiwanie kontroli nad własnym życiem. Jak zrobić ten „przerażający pierwszy krok” ku zmianie? Jak zacząć robić to, co się chce, a nie to, co „należy”? Jak bardzo szeroko pojęci „inni” (rodzina, partner, otoczenie) wpływają na nasze wybory, zwłaszcza na kwestię decydowania o sobie?

Wybrane problemy pojawiające się u dzieci na etapie edukacji przedszkolnej

O okresie między trzecim, a siódmym rokiem życia dziecka mówimy jako o wieku przedszkolnym, czyli czasie, kiedy większość dzieci uczęszcza do placówki przedszkolnej. Wiadomo, że rozwój dziecka, przebiega u każdego nieco inaczej, jest indywidualny dla danej jednostki, jednak podane ramy psychologii rozwojowej pozwalają nam na stwierdzenie, w którym momencie pewne zachowania mogą zacząć nas niepokoić, a co możemy uznać za normę rozwojową. Z jakimi problemami możemy się zetknąć u naszych dzieci? Poniżej prezentujemy obszary, na które warto zwrócić uwagę.

Gabinet specjalisty

Do gabinetu specjalisty...

Czujesz, że jest coś nie tak? Codzienność przytłacza, a problemy natury emocjonalnej utrudniają normalne funkcjonowanie, pracę, relacje z rodziną? Czas na terapię. Rozwiejemy więc parę mitów. Po pierwsze, psychoterapia nie robi z Ciebie człowieka słabego czy gorszego! Regularne spotkania z psychologiem nie są miernikiem zdrowia umysłowego. Po drugie, nie wystarczy po prostu umówić się na wizytę. W psychoterapii chodzi o pracę nad sobą i nie zawsze owa praca musi przebiegać w stereotypowych - znanych nam z książek i seriali - warunkach.

Laureata Plebiscytu Orły Medycyny

Z ogromną radością i wdzięcznością informujemy, że otrzymaliśmy status Laureata Plebiscytu Orły Medycyny. Za to wyróżnienie chcielibyśmy Państwu gorąco podziękować. Program został stworzony, aby spośród istniejących na rynku placówek wyróżnić te najlepsze. Liderów branży, którzy wyznaczają kierunek, stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom swoich Pacjentów.

Zaburzenia odżywienia

Zaobserwowałeś niepokojące tendencje u swojego dziecka? Zmiany nawyków żywieniowych, nerwowość, próby izolowania się, brak apetytu lub nadzwyczajny apetyt? Może twoje dziecko więcej czasu poświęca intensywnym treningom i kurczowo trzyma się nowej diety? Tych symptomów pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć. Objawy te mogą (chociaż nie muszą) wskazywać na niezwykle poważne zaburzenia odżywiania, np. na anoreksję lub bulimię. Brak reakcji na takie zachowania oraz nieleczone choroby mogą być tragiczne w skutkach; zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Ta strona używa plików cookie